Çeyrek Altın - Yeni Tarihli 10'lu 22 Ayar

  • SRF-Ç-YENİ-10
8.239,08
-
8.239,08 'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın

Önemli not : Altın transferinin yapılacağı hesap sahibinin ve ödemesi yapılan kredi kartı sahibinin aynı kişi olması gerekmektedir. Aksi durumda siparişiniz iptal edilecektir.

Transfer Bilgileri

*Bu alanların doldurulması zorunludur.

- +

Çeyrek Altın Yeni Tarihli 10'lu 22 Ayar

   Çeyrek Altın  Yeni tarihli 10 'lu 22 Ayar (Kulplu), hem yatırım aracı hem de hediye amaçlı kullanılabilir. Çeyrek altın, fiziksel  dayanıklılığı nedeniyle yıllarca saklanabilir. Uzun vadeli yatırım için olan çeyrek altın düğün, nişan, sünnet ve doğum günü gibi özel etkinliklerde tercih edilmektedir.

   22 Ayar Çeyrek Altın, Altın  günlerinin vazgeçilmezi, düğünlerin değişmez hediyesi  ve yeni doğan bebeklere takılan milli hediyemizdir.

   Yeni tarihli çeyrek altın ürününü kredi kartı veya havale yoluyla hemen satın  alabilir ve özel gün etkinliklerinizde hediye  olarak kullanabilirsiniz.

   Sizde en uygun fiyatlarla  yeni tarihli çeyrek altınınızı  internetten satın alabilirsiniz .Çeyrek altınlarınızı düğünlerinizde ve özel kutlamalarınızda  kullanabilir veya yatırım için alabildiğiniz  altınlarla nakit  paranızı değerlendirebilir ve  altın fiyatlarındaki değişimlerden dolayı kazanç sağlayabilirsiniz.

Hediyelik Altındır

   Altın çeşitleri arasında hediye amaçlı en yaygın kullanılan kulplu altındır.Kulplu çeyrek altın ,Bebeklerin  yastıklarına iğnelerken ,Gelin ve damatların üzerindeki kırmızı kurdeleye takılır veya altın bohçasına  konulur.

   Kulplu  çeyrek altınlar hediye için tercih edilirken,kulpsuz altınlar yatırım veya  tasarruf amaçlı olarak  kullanılır.

   Kulplu ile kulpsuz çeyrek altın arasında değer olarak bir fark bulunmamakta  sadece  kullanış  amacına göre farklılık  göstermektedir.

   Çeyrek altın  gram altından  sonra en uygun fiyatlı altın olup kuyumcuya satışında fazla zarar etmezsiniz.

Çeyrek Altın Özellikleri

   Tam altının dörtte bir büyüklüğünde olduğu için bu altına kısaca Çeyrek Altın deniliyor. Cumhuriyet altın sikkeleri içinde, en ufak boyutlu olan bu altın, halk arasında Küçük Altın ya da Hediyelik olarak da tabir ediliyor. Çeyrek Altın üzerinde belirgin şekilde Atatürk resmi yer aldığı için bu altının isminin başına Ata Lira ifadesi ekleniyor.

   Çeyrek Altınlar, devlet güvencesi altında, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından basılmaktadır.

   Altın üzerindeki  baskıda basım tarihi görülebilir.

   Yeni tarihli çeyrek altının bir tarafında Türkiye Cumhuriyeti ibaresi ile basım tarihi yer alırken; diğer tarafında ise Atatürk resmi ile bu resmin çevresinde, yıldız işaretleri ve nakış süslemesi şeklinde kenar süslemesi bulunuyor

Adet : Çeyrek Altın Yeni Tarihli 10'lu 22 ayar

Ağırlık :1.75 Gram  adet

Kalınlık : 18 mm

Saf Altın Değeri :1.635 Gram

Ayar : 22 Ayar

Teslimat ve İade :

  • Altın ve gümüş fiyatları, uluslararası altın borsalarındaki fiyat hareketlerine bağlı olarak güncellenmektedir. Bu nedenle Altın ve Gümüş siparişleri kesin sipariştir, herhangi bir nedenle İPTAL veya İADE  edilemez.
  • Siparişleriniz Yurtiçi Kargo ile gönderilmektedir.
  • Teslimatı yapılan üründe, üretici firmaya ait kusurun tespiti durumunda; garanti koşulları dâhilinde ürün yenisi ile değiştirilebilir, ürününün garanti kapsamında sayılması için ambalajının açılmamış olması gerekir. Müşteri siparişini verirken bu şartları kabul etmiş sayılır.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Diğer Ürünlerimize Göz Atın

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.